27 лютого за ініціативи Національного експертно-будівельного альянсу України відбулась Щорічна рада експертів будівельної галузі України
Рада експертів зібрала для обговорення найгостріших проблем галузі керівників експертних організацій, які здійснюють експертизу проектів будівництва, а також народних депутатів України, представників громадських організацій у галузі будівництва та інших дотичних сфер.
Перед аудиторією виступив президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський, який підкреслив: «Те, що вперше разом зібралися для обговорення проблем галузі керівники провідних будівельних експертиз, які ведуть 70% ринку, говорить про готовність до реформування».
Народний депутат України, голова підкомітету з питань захисту інвестицій в об’єкти будівництва Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Аліксійчук у своєму виступі відмітив, що такі зібрання дуже важливі, адже допомагають формувати порядок денний галузі.
«Парламент відкритий для ініціатив з боку професійної спільноти» ,- зазначив він.
Перед учасниками також виступив голова Громадської ради при Міністерстві розвитку громад та територій України Павло Міхайліді, на думку якого на зміну державному контролю має прийти саморегулювання, адже в сучасних умовах система держрегулювання вже неефективна.
Керівник філії «Київоблбудекспертиза» ДП «Київоблбудінвест» Володимир Ампілогов навів приклад розвинутих країн, де особиста відповідальність експерта – головна гарантія довговічності та безпеки будівель. «В США та Німеччині немає ДАБІ, проте експерт супроводжує проект від початку і до кінця», — сказав він.
Голова правління Асоціації експертів будівельної галузі Ігор Власенко наголосив на тому, що потрібно боротися з явищем, коли хтось «хоче торгувати експертними висновками, переступаючи через професійні принципи».
Своїми виступами спікери окреслили загальну тематику заходу, після чого у дискусію активно включились інші учасники Ради експертів.
Питання, які обговорювались, стосувались взаємодії між експертними організаціями різних форм власності, нормативно-правового забезпечення експертної діяльності, започаткування Вищої Ради керівників експертних організацій України, створення консультативного центру для проектувальників та інших важливих питань.
Окрім того, було презентовано дві ініціативи у сфері захисту ринку експертних послуг та стандартизації їх якості. Одна з них стосувалась захисту експертних висновків цифровим ідентифікатором на основі системи ScanDard (презентував керівник компанії-інтегратора системи Scandard Михайло Кука).
Друга – впровадження системи менеджменту якості для експертних організацій, яку на огляд аудиторії представила генеральний директор Центру розвитку якості Валентина Березан.
На основі результатів заходу буде підготовлено резолюцію, а також ряд звернень до профільного Міністерства та Комітету ВРУ.