Відбулось засідання Робочої групи з питань нормативно-методичного забезпечення експертної діяльності

Ви зараз переглядаєте Відбулось засідання Робочої групи з питань нормативно-методичного забезпечення експертної діяльності

26 травня відбулось перше он-лайн засідання Робочої групи з питань нормативно-методичного забезпечення експертної діяльності, до складу якої увійшли представники організацій, які займаються експертизою проектів будівництва, народні депутати України – члени профільного комітету, голова громадської ради при Міністерстві розвитку громад та територій України

Ініціатива створити Робочу групу належить Національному експертно-будівельному альянсу України.

А під час Щорічної Ради експертів будівельної галузі, що відбулася 27 лютого 2020 року в Києві,  цю ініціативу підтримали інші представники  експертної спільноти.

До основних завдань Робочої групи належить вирішення проблемних питань проведення експертизи проектів будівництва, розробка та прийняття нових стандартів роботи експертизи, освітня діяльність на ринку щодо поліпшення якості проектування.

Перше засідання Робочої групи було переважно присвячене питанню цифрової трансформації експертної галузі.

Президент Альянсу Віктор Лещинський підкреслив необхідність експертним організаціям максимально впроваджувати цифрові технології у свою діяльність. Як показав карантин, в якому світ знаходиться і досі, діджиталізація є вимогою часу.

Виконавчий директор Альянсу Олександр Пєтушков представив учасникам робочої групи перші практичні механізми переведення експертних висновків у цифровий формат.

Уже в червні Альянс надасть у використання експертним організаціям два механізми: накладання цифрового підпису та печатки експерта на експертні звіти та систему захисту експертних висновків за допомогою унікальних DataMatrix-кодів за технологією Blockchain.

Планується, що згодом в рамках Робочої групи буде напрацьовано законодавчі ініціативи щодо подальшого впровадження та удосконалення сфери цифрової трансформації саме галузі експертизи в будівництві.

Окрім того, під час засідання піднімалось питання необхідності законодавчих ініціатив у сфері впровадження BIM в частині сфери експертизи.

Зокрема,  необхідно впровадити  системний підхід до культури ВІМ-проектування як у середовищі проектувальників і служб експлуатації, так і в академічному середовищі. Про це говорив учасник Робочої групи провідний інженер-проектувальник МОС Максим Бут.

З 15 червня стартує Всеукраїнський онлайн-марафон «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі 2020», в якому експерти Національного експертно-будівельного альянсу Україн візьмуть безпосередню участь.

Про це докладно  розповів головний організатор — Павло Міхайліді, голова Громадської ради при Міністерстві розвитку громад та територій України.

Наступне засідання Робочої групи буде проведено всередині липня. Дату проведення та порядок денний повідомимо найближчим часом.