Єдина електронна система у будівництві має ліквідувати підґрунтя для корупції

Ви зараз переглядаєте Єдина електронна система у будівництві має ліквідувати підґрунтя для корупції

Кабінет Міністрів України на засіданні 1 липня підтримав реалізацію експериментального проєкту Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Як зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, це дійсно революційний проект, над яким йшла робота не один місяць.

«Результат, який дає цей проект, буде відчутний для всіх, адже ми отримаємо прозору систему, де відповідальний забудовник отримує документи в електронній системі, а інвестор зможе подивитися, на якому етапі перебуває будівництво. Система, окрім зручності та ліквідації корупційної складової, в ідеалі має створити ситуацію, коли українець не буде боятися купувати нове житло. Тому що це буде прозоро об’єктоорієнтовано та захищено державою», — сказав Денис Шмигаль.

Представляючи проєкт Єдиної електронної системи, Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров зазначив:

«На жаль, довгий час вагомим інструментом корупції в галузі містобудування був так званий реєстр ДАБІ, який ані фізично, ані юридично не належав державі.

Крім того, реєстр надавав змогу несанкціонованого доступу з боку приватних осіб, містив приховані скрипти, націлені на реалізацію корупційних механізмів, мав дуже низьку якість даних та не містив єдиного ідентифікатора об’єкту будівництва.

Саме тому одним із ключових елементів реформи є запровадження єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, що має на меті максимальну автоматизацію всіх процесів в галузі».

За його словами, «головна ідея системи полягає в тому, що всі документи щодо кожного об’єкта повинні створюватися у самій системі. Це дозволить і систематизувати дані, і зробити цей процес повністю прозорим».

Запровадження цього проєкту передбачає:

створення сучасного будівельного реєстру з повним доступом до всіх даних;

надання автоматичних адміністративних послуг без участі чиновників, що призведе до скорочення строків надання таких послуг та підвищення їх якості;

зниження корупційних ризиків тощо.

Проєкт має на меті максимальну автоматизацію та прозорість всіх процесів у будівельній галузі.

За інформацією Міністерства цифрової трансформації, загалом до системи буде підключено понад 60 тис. осіб, у т. ч. архітектори, атестовані особи, органи місцевого самоврядування тощо, які матимуть доступ виключно за електронним підписом.

Посилання на джерело